ΦΛΩΡΙΝΑ Ανακοίνωση του ψηφοδελτίου της Λαϊκής Συσπείρωσης στον δήμο Αμυνταίου - ΡΑΔΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΡΑΔΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ: Ανακοίνωση του ψηφοδελτίου της Λαϊκής Συσπείρωσης στον δήμο Αμυνταίου

.

.

Πέμπτη, 9 Μαΐου 2019

Ανακοίνωση του ψηφοδελτίου της Λαϊκής Συσπείρωσης στον δήμο Αμυνταίου

Αποτέλεσμα εικόνας για Λαϊκής Συσπείρωσης στον δήμο ΑμυνταίουΦίλες και Φίλοι,
Το προηγούμενο διάστημα δώσαμε την μάχη για την συγκρότηση του ψηφοδελτίου για τις εκλογές της Τοπικής Διοίκησης στις 26 Μάη. Μια μάχη με τα δικά της ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, κόντρα σε εμπόδια που μπαίνουν σε ανθρώπους που θέλουν να μπουν στο δρόμο του αγώνα, με όρεξη και ανιδιοτέλεια.





ΚΑΝΕ LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK! ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΑΜΕΣΑ
Εμπόδια τόσο «πρακτικά» όπως τα ζητήματα με τις ποσοστώσεις, τα ελάχιστα νούμερα υποψηφίων και τα υψηλά παράβολα που πρέπει να καταβάλει ο καθένας για το δικαίωμά του στη συμμετοχή στα κοινά, όσο και εμπόδια νοοτροπιών και πολιτικών που έχουν χαραχτεί βαθιά στο μυαλό μας.

Το ψηφοδέλτιο της Λαϊκής Συσπείρωσης απαρτίζεται από ανθρώπους που έχουν την διάθεση να αγωνιστούν, ο καθένας από το μετερίζι του, σε κατεύθυνση σύγκρουσης με τις πολιτικές που γεννάνε τα προβλήματά μας και τους πολιτικούς που τις στηρίζουν και τις εφαρμόζουν, ξεπερνώντας τις καθημερινές τους δυσκολίες.

Είναι μια προσπάθεια να καλύψει με υποψήφιους όλη τη κοινωνική μορφολογία της περιοχής μας, με νέους, εργαζόμενους, αγρότες, φοιτητές, αυτοαπασχολούμενους, νοικοκυρές, συνταξιούχους, νέες μητέρες, ανέργους και μετανάστες.

Οι υποψήφιοι της Λαϊκής Συσπείρωσης είναι αμετακίνητοι στη πρώτη γραμμή του αγώνα και θα είναι εκεί και την επόμενη μέρα των εκλογών.

Το ψηφοδέλτιο της Λαϊκής Συσπείρωσης Αμυνταίου για τις εκλογές της 26ης Μάη 2019, όπως αυτό κατατέθηκε το Σάββατο 4/5/2019 το πρωί στο Πρωτοδικείο Φλώρινας.

Υποψήφιος Δήμαρχος Αμυνταίου: Ελευθεριάδης Κυριάκος του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Αετού

Ζέγας Γεώργιος του Ιωάννη

Κόλλιας Μιχαήλ του Παναγιώτη

Νεβολιάνης Χρήστος του Ιωάννη

Στεργίου Θωμάς του Παναγιώτη

Τσαχειρίδου Ευδοξία (Εύη) του Ισαάκ

Εκλογική Περιφέρεια Αμυνταίου

Βογιατζή Μαρία του Εμμανουήλ

Δάφος Παντελής του Παναγιώτη

Ελευθεριάδης Βασίλειος του Ιωάννη

Ιντζίρογλου Τρύφων του Χαράλαμπου

Ιωάννου Ιωάννης του Ευάγγελου

Μαρκοπούλου Δέσποινα του Βασίλειου

Μεδίτσκος Γεώργιος του Ιωάννη

Μπάτσιος Σταύρος του Αθανάσιου

Παπαχρήστου Μαρία του Βασίλειου

Παππάς Γεώργιος του Μιχαήλ

Παρλάνης Νικόλαος του Ελευθέριου

Πελοπίδας Κλήμης (Μάκης) του Χρήστου

Στεργίου Χρυσούλα του Θωμά

Σωματάκη Άννα του Χρήστου

Φορτομάρης Γεώργιος του Παντελή

Χατζητρύφωνος Ευδοξία του Παναγιώτη

Εκλογική Περιφέρεια Βαρικού

Γκέλη Ερμιόνη του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Λεχόβου

Μυλωνά Αντιγόνη του Πέτρου

Στεργίου Αγάπη του Λουκά

Εκλογική Περιφέρεια Νυμφαίου

Παπαδάμος Παντελής του Στέργιου

Εκλογική Περιφέρεια Φιλώτα

Κέρλοβας Ιωάννης του Νικόλαου

Κούρτη Ζωίτσα του Χαραλάμπου

Μαυροπούλου Φωτεινή του Χαραλάμπου

Μιχαηλίδης Ελευθέριος του Γεωργίου

Μουρλίδης Δημήτριος του Νικολάου

Ράντογλου Περιστέρα (Ρούλα) του Σωτηρίου

Χαριτάκης Δημήτριος του Αρχέλαου

Καθώς και τα ψηφοδέλτια για τις τοπικές κοινότητες στο Ξινό Νερό και στο Φιλώτα:

Τοπική Κοινότητα Ξινού Νερού:

Γιάκας Ιωάννης του Χρήστου

Γιόζη Πετρούλα του Γεώργιου

Γούλιου Ευαγγελίτσα του Αλκιβιάδη

Παππάς Μιχάλης του Γεώργιου

Σωματάκης Πέτρος του Δημήτριου

Τοπική Κοινότητα Φιλώτα:

Βογιατζής Αναστάσιος του Εμμανουήλ

Κέρλοβα Παρθένα του Παύλου

Μανωλίδης Ιωάννης του Νικόλαου

Πουρράκης Απόστολος του Κωνσταντίνου

Χαντζή Μαρία του Ευάγγελου